DRZWI SZKLANE

DRZWI SZKLANE VILLA GLASS STUDIO SP.ZO.O, BUSINESS JOURNAL TV

VILLA GLASS STUDIO SP.ZO.O

Początki VILLA GLASS STUDIO sięgają roku 1996, kiedy to powstała firma Villa, zajmująca się produkcją żelu parafinowego i świeczek żelowych. Działalność szybko została rozszerzona o zupełnie nową w tamtych czasach technologię, jaką jest fusing, czyli tworzenie szkła artystycznego. W ten sposób firma Villa w roku 2000 przekształciła się w firmę VILLA GLASS STUDIO SP. ZO. O. i w tej formie działa do dnia dzisiejszego, stale się rozwijając i poszerzając swoją ofertę.

Czym natomiast jest fusing? Jest to wyjątkowa technologia, polegająca na stapianiu szkła na ręcznie tworzonych formach i umożliwiająca stworzenie niepowtarzalnych, trójwymiarowych elementów zarówno architektonicznych, jak i dekoracyjnych. Dzięki tej metodzie artyści plastycy firmy VILLA GLASS STUDIO są w stanie tworzyć nie tylko szklane drzwi, kabiny prysznicowe, czy parapety, ale także elementy mniejsze, takie jak salaterki, patery, czy statuetki. Warto zaznaczyć, iż każdy element wykonany przy pomocy metody fusingowej jest absolutnie unikatowy i wyjątkowy.

Metoda fusingowa nie jest jednak jedyną metodą stosowaną przez VILLA GLASS STUDIO. W niezwykle bogatej ofercie firmy obok szkła fusowanego znajdą Państwo całą gamę innych metod zdobienia szkła, takich jak piaskowanie, malowanie natryskowe, szlifowanie czy grawerowanie.

Nabyte doświadczenia w 2005 roku pozwoliły firmie wejść na zupełnie nowy rynek, jakim jest stosowanie stapianego i barwionego szkła artystycznego w architekturze. W ten sposób odkryły się przed artystami VILLA GLASS STUDIO nowe możliwości. Wtedy też zaczęły powstawać projekty wielkich, całoszklanych tafli, balustrad, parapetów, a przede wszystkim zdobionych szklanych drzwi do kuchni i łazienek, oraz dekoracyjnych paneli kuchennych. Obecnie firma dysponuje największym w Polsce piecem fusingowym o wymiarach 2,25×3,21m. Oprócz tego powstała również możliwość hartowania szkła zdobionego, co stanowi niezwykle ważny element, jeśli chodzi o wykorzystanie wyrobów szklanych w architekturze.

Szkło architektoniczne produkcji Villa Glass studio to bardzo rozległa, lecz tylko jedna gałąź działalności firmy. Obejmuje ona zarówno wymienione wyżej drzwi, balustrady, czy parapety, jak i inne elementy takie jak szklane obrazy ścienne, lampy, fronty do barów, stoły i blaty, ścianki, przeszklenia, a nawet schody i wiele, wiele innych.

Oprócz szkła architektonicznego w ofercie firmy znajdują się jednak również inne produkty, takie jak między innymi misy, patery, czy świeczniki. Stanowią one drugą gałąź działalności VILLA GLASS STUDIO SP.ZO.O, polegającej na tworzeniu przy użyciu metody fusingowej i innych metod zdobienia szkła drobnych elementów dekoracyjnych i użytkowych. Wśród tych elementów znajdą Państwo szklane figurki i statuetki, świeczki żelowe w szkle zdobionym, dekory, salaterki i inne. Każdy z tych wyrobów jest wykonywany ręcznie i stanowi małe dzieło sztuki, o którym ze spokojnym sumieniem można powiedzieć, że jest jedyne w swoim rodzaju. Stanowią one idealny dodatek do unikatowego wystroju wnętrz, a także świetny pomysł na wyjątkowy prezent.

Trzecia część działalności VILLA GLASS STUDIO to szkło kolorowe dla hut. Jako jedyny w Polsce przedstawiciel niemieckiej firmy Farbglashuette Reichenbach FGR, VILLA GLASS STUDIO oferuje swoim klientom specjalne narzędzia do zdobienia szkła w procesie hutniczym, takie jak fryty, krezle i granulaty, pręty i laski, czarki i lejki oraz płatki, czy inaczej folie.

Do najpopularniejszych produktów firmy należą jednak szklane elementy architektoniczne i z tym nie należy się kłócić. Ekskluzywne umywalki i kabiny prysznicowe, piękne drzwi, niepowtarzalne panele i obrazy ścienne, eleganckie balustrady i barierki – to wszystko absolutne bestsellery w ofercie VILLA GLASS STUDIO. Popularność tę zawdzięczają nie tylko swojej niepodważalnej urodzie i wyjątkowości, ale również niespotykanej jak na szkło wytrzymałości. Szklane drzwi i przeszklenia produkcji VILLA GLASS STUDIO są praktycznie niezniszczalne, nie wymagają ani szczególnej ostrożności ani częstej konserwacji.

Kreatywność i zamiłowanie do piękna zespołu VILLA GLASS STUDIO pozwala otwierać zupełnie nowe możliwości w projektowaniu i wykańczaniu wnętrz w unikalny sposób. Szklane elementy upiększą i uszlachetnią każdy dom, mieszkanie, czy biuro i nacieszą oczy przebywających tam osób, a wszystko to w dobrej cenie, szybkim czasie i nienagannym wykonaniu.

Kontakt:

Villa Glass Studio

ul. Białobrzeska 100a, 38-400 Krosno, POLSKA

tel: +48 13 436 44 63,  fax: +48 13 436 44 75

e-mail: villa@VillaGlass.pl

http://www.villaglass.pl/

 

Wissenswertes aus der Wirtschaft

cropped-Logo-Business-Journal-TV.jpg

http://business-journal.tv/